Marsbet QR ve cebbankimi kapattirdi

Question

Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle adminlerden ricam konuyu kapatmasın çünkü genel bir şey bu.

Marsbet e cumartesi günü cepbank ile yatırmış olduğum 100 tl yi cebe attı. Muhtemelen sitenin bir suçu yok çünkü bu işlemi kontrol eden elemanın çaldığını düşünüyorum.

Buraya kadar duyduğumuz olaylar ve çözüm olarak site bizden hangi atmden çekildiği bilgisini soruyordu ve bankayı arayıp müşteri hizmetlerinden talep ettiğimizde banka bize atm lokasyon bilgisi ve saatini söylüyordu daha önceleri ( ben yaşamadım ama süreç bu şekildeymiş ).

Herneyse cumartesi günü olaydan sonra teb ile görüşmelerimde bana bu bilgilerin artık paylaşılmadığını söyledi.
Bugün yaptığım detaylı görüşmelere istinaden bddk nın yeni almış olduğu karar ile artık bankalardan atm lokasyon bilgisini paylaşmamasını istemiş. Şubat ayı itibariyle yürürlüğe girmiş bu kararı uygulayan ilk bankalardan biri teb olmuş.
Şuan yapı kredi ve enparada atm lokasyon bilgisi verildiğini teyit ettim ancak yakın süreçte tüm bankalar bu kanuna uymak zorunda kalacağı için hiçbiri bu bilgiyi vermeyecek.

Sonuç olarak artık para yatırdığımızda o parayı kontrol eden şahıs para yatmamış veya bilgiler hatalı diyip işlemi yanlış olarak bildirip o parayı cebe attığında kanıtlama şansımız kalmıyor. Sitenin elemanlarının insafına kalmış bir durumda şuan. Bunu öğrenen çakal elemanlarda bir bir paraları cebe indirmeye başlayacak.

Size tavsiyem sanal kartları kullanın cep bank ve qr kod artık çok riskli.

Hemen yorumunu yap, şikayeti hızlı çözülsün. ( Daha büyük etki için Whatsapp linki paylaşabilirsiniz.)

Kanıt yükle